Sendinimas vienkomponenčiu laku

Dekupažu galima dekoruoti įvairius daiktus, taip pat ir stiklinius. Vienaip klijuojamas paveiksliukas ant stiklinio daikto, kurio bus dekoruoti šonai (vazono, stiklinės, vazos, taurės ar pan.) ir visai kitaip ant ploksčio stiklinio daikto į kurį žiūrime iš viršaus – lėkštės, dubenėlio. Čia aprašau dekoravimo eigą daikto su pakeltais kraštais.


Reikalingos priemonės:

1. Stiklinis indas pakeltais kraštais (dekoruosime daikto išorę),
2. Teptukai,
3. Pasirinktos spalvos akriliniai dažai (geriausiai šviesūs),
4. Vandens indelis dažams praskiesti,
5. Paletė (lentelė, plastikinė lėkštutė, popierius…) dažams maišyti,
6. Popierius ar servetėlės dekupažui (su piešiniu),
7. Dekupažiniai klijai (arba skiesti vandeniu PVA klijai, tik dekupažiniai klijai, tai ir savotiškas lakas, o su lipalo klijais sunkiau priklijuoti servetėles jų nesuplėšius),
8. Vienkomponentis sendinimo lakas (gali būti sendinimo mediumas),
9. Patinos milteliai, maišomi su akriliniais dažais arba tamsūs akių vokų šešėliai ,
10. Lakas dekupažo daiktui lakuoti – užbaigimui.

Darbo eiga

Darbo eiga panaši, kaip ir dekoruojant medinį ar kokį kitą plokščią daiktą:

1.  stiklinio indo išorė kempinėle ar teptuku viena kryptimi ištepama vienkomponenčiu sendinimo mediumu (geriau, kad šis lakas būtų tirštesnis, tuomet geriau dengias ir nenubėga),

2. išdžiūvus stiklinio indo išorę tepame (geriausia kita kryptimi nei teptas mediumas) pasirinkta akrilinių dažų spalva. Ši spalva sutrūkinėja, o pro susidariusę kraklę persišviečia stiklas.

3. Išdžiūvus dažams, susidariusę kraklę galime šiek tiek paryškinti tamsesniais patinos milteliais ar akių šešėliais, įtrinant jų į raukšleles, tačiau tai daome itin švelniai, kad nenutrintume dažų. Dažniau šis veiksmas atliekamas dirbant dvikomponenčiu sendinimo laku, tad čia jis nėra būtinas.

4. klijuojame norimą paveiksliuką. Pasirenkame norimą paveiksliuką, jį išsikerpame (jei daiktas tamsus, kad piešinėlis nedingtų, reikia prieš klijuojant nudažyti jo blogąją pusę baltais akriliniais dažais).
Servetėlei reikia atskirti tik vieną (su paveiksliuku) sluoksnį. Jei piešinėlis ant dekupažinio, ryžinio ar kito storesnio popieriaus – pirmiausia pamirkiname šiltame vandenyje, kad suminkštėtų (galime mirkinti arbatoje, kad paruduotų, įgautų senumo įspūdį).
Klijais tepame pačių popierinių paveiksliukų blogąją pusę, dedame norimoje dekoruojamo daikto vietoje.
Teptuku ištepame ir paveiklėlio viršų, pažiūrime, kad nepasidarytų oro burbuliukų.
Klijuojant servetėlę, dedame ją ant sauso daikto norimoje vietoje, tepame klijais ant jos, pradedant nuo vidurio, stumiant teptuką į kraštus, kad nesusidarytų burbuliukai. Kartais gali tekti nuo servetėlės klijų perteklių nusausinti (atsargiai nuspausti audinio skiautele).

5. Paveiksliukui išdžiūvus kraklė per ją persišviečia.

6. Paskutinis sluoksnis tepamas dekupažinio lako, kad viską užfiksuotų ir dažai nebenusitrintų. Kuo daugiau sluoksnių šio lako užtepsime, tuo gaminys tvirčiau ir kruopščiau atrodys.

Sėkmės.

Be Sociable, Share!
Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį