Dekoravimas vienkomponenčiu sendinimo laku

Stiklinis plokščias daiktas skirtingai nei kiti daiktai dekoruojamas atvirkštiniu dekupažo principu. Dekoruojame lėkštės dugną  iš blogosios pusės,  bet visą vaizdą matysime iš viršaus. Taip galime pasigrąžinti dekoratyvias, bei buityje naudojamas stiklines lėkštes, lėkšteles po puodeliais, stiklinę peleninę ir kitus plokščius stiklinius daiktus, į kuriuos žiūrime iš viršaus.

REIKALINGOS PRIEMONĖS:

 1. stiklinė plokščia lėkštė,
 2. paveikslėlis (popierinis, ryžinio popieriaus ar servetėlė),
 3. dekupažiniai ar PVA (skiesti lipalo) klijai,
 4. vienkomponentis sendinimo lakas,
 5. skirtingų spalvų akriliniai dažai,
 6. teptukai dažams ir lakams,
 7. indelis vandeniui (dažams atskiesti),
 8. paletė dažams maišyti,
 9. dekupažinis lakas.

DARBO EIGA:

Prieš dirbant apverčiame lėkštę ir dekoruojame jos dugną.

 1. Pirmiausia išsikerpame ir klijuojame pasirinktą paveiksliuką iš blogosios lėkštės pusės. Klijuojame ant dugno, gerąja paveiksliuko puse į jį, kad apvertus lėkštę matytume blogąją paveiksliuko pusę, o lėkštei stovint jis persišviestų.
 2. Klijuojant paveiksliuką klijais tepame gerąją jo pusę ir dedame norimoje lėkštės dugno vietoje apverstą. Jei paveiksliukas ant ryžinio šiaip storesnio popieriaus, prieš darbą jį reikia keletą minučių pamirkinti šiltame vandenyje, kad po priklijavimo per jį matytūsi kraklė (suskeldėjimai). Galima mirkinti ir šiltame vandenyje su arbatžolėmis, tuomet piešinėlis pagelsta ir atrodo lyg pasenęs. Uždėjus gerai prispaudžiame ir skuduriuku palyginame nuo vidurio link kraštų, kad nesusidarytų oro burbuliukų. Jei dirbame su servetėlėmis, tai atskiriame tik vieną jų sluoksnį su piešinėliu ir dedame sausą ant lėkštės dugno – apverstą, tuomet ant viršaus tepame klijus (pradedant nuo paveiksliuko vidurio kraštų link, kad nesusidarytų oro burbuliukų)
 3. Tepame viena kryptimi vienkomponentį sendinimo laką (ant paveiksliuko taip pat),
 4. išdžiūvus kita kryptimi visą lėkštės dugną ištepame pasirinkta akrilinių dažų spalva.
 5. Išdžiūvus tepame kitą, kontrastingą akrilinių dažų spalvą.
 6. išdžiūvus jai, iš gerosios lėkštės pusės jau matysis galutinis vaizdas, o blogoji pusė dar gali ne itin kruopščiai atrodyti. Blogąją pusę dar galime pdengti paskutiniu  akrilinių dažų spalvos sluoksniu tuo, kurį ir norime matyti blogojoje lėkštės pusėje. Stengiamės padengti lygiai ir kruopščiai, kad neliktų potepių, nelygumų.
 7. Išdžiūvus visą dugną keliatu sluoksnių nulakuojame dekupažiniu laku.

Štai ir viskas.

Sėkmės.


Be Sociable, Share!
Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį