Medinio daikto dekoravimas
Aprašysiu vienspalvio daikto dekoravimo darbo eigą, o tuo pat principu galima dekoruoti įvairiai – keičiant spalvas, kuriant daugiafigūres, ornamentines kompozicijas pasitelkiant fantaziją.
Reikalingos priemonės:

1. medinė dėžutė (bet koks kitas dekoravimui skirtas daiktas),
2. teptukai,
3. šviesios spalvos akriliniai dažai,
4. tamsios spalvos akriliniai dažai,
5. vandens indelis dažams praskiesti,
6. paletė (lentelė, popierius…) dažams maišyti,
7. popierius ar servetėlės dekupažui (su piešiniu),
8. dekupažiniai klijai (arba skiesti vandeniu PVA klijai, tik dekupažiniai klijai, tai ir savotiškas lakas, o su lipalo klijais sunkiau priklijuoti servetėles jų nesuplėšius),
9. vienkomponentis sendinimo lakas (gali būti sendinimo mediumas),
10. l akas dekupažo daiktui lakuoti – užbaigimui.

Darbo eiga:

1. Jei daiktas, kurį ruošemės dekoruoti jau buvo naudojamas, dažytas ar lakuotas, jį prieš dažant reikia nušveisti smulkiu ,,švitriniu“ popieriumi, kad geriau pasidengtų naujas dažų sluoksnis.
2. Apgalvojame, kaip atrodys mūsų daiktas po dekoravimo: kur klijuosime paveiksliukus, ar visą daiktą sendinsime, ar tik dalį jo, ar jis bus vienspalvis, ar sukursime savitą spalvotą kompoziciją. Galime popieriuje nusipiešti eskizą. Jei reikia sudėtingesnių formų, galime pieštuku švelniai daikto paviršiuje nusipiešti kompoziciją (ornamentą, kur skirsis spalva ir pnš.).
3. Nudažome daiktą viena pasirinkta akrilinių dažų spalva ( jei dažome tamsia, tai galutinis rezultatas bus šviesus daiktas). Stengiamės dažyti viena kryptimi.
4. Laukiame, kol išdžius. Galime padėti išdžiovinti plaukų džiovintuvu.
5. Dengiame daiktą vienkomponenčiu sendinimo laku.
6. Išdžioviname (galim tai atlikti greitai, bet gali praeiti ir kelios dienos iki kito darbo etapo, tai neturi reikšmės).
7. Pasirenkame priešingą pirmajam sluoksniui akrilinių dažų spalvą, kuria ir bus padengtas visas užbaigtas darbas ( jei pirmą sluoksnį dažėme baltai, tai dabar renkamės juodą, rudą, mėlyną ar kitą tamsią spalvą ir atvirkščiai). Dažus dengiame atsargiai, viena kryptimi ir potepį tepame tik vieną kartą, antraip nusitrina kraklę sudarantis lakas ir vietomis darbas lieka nudažytas lygiai, be sendinimo efektų. Skeldėja tas sluoksnis, kuris dengiamas ant vienkomponenčio sendinimo lako. Dažniausiai skeldėjimas pasirodo tuojau pat, dar bedažant daiktą. Kai kurios skeldėjimo linijos pasirodys pradėjus džiūti paviršiui.
8. Džioviname.
9. Pasirenkame norimą paveiksliuką. Jį išsikerpame. (jei daiktas tamsus, kad piešinėlis nedingtų, reikia prieš klijuojant nudažyti jo blogąją pusę baltais akriliniais dažais). Servetėlei reikia atskirti tik vieną (su paveiksliuku) sluoksnį. Jei piešinėlis ant dekupažinio, ryžinio ar kito storesnio popieriaus – pirmiausia pamirkiname šiltame vandenyje, kad suminkštėtų (galime mirkinti arbatoje, kad aprustų, įgautų senumo įspūdį). Klijais tepame pačių popierinių paveiksliukų blogąją pusę, dedame norimoje dekoruojamo daikto vietoje. Teptuku ištepame ir paveiklėlio viršų, pažiūrime, kad nepasidarytų oro burbuliukų. Klijuojant servetėlę, dedame ją ant sauso daikto norimoje vietoje, tepame klijais ant jos, pradedant nuo vidurio, stumiant teptuką į kraštus, kad nesusidarytų burbuliukai. Kartais gali tekti nuo servetėlės klijų perteklių nusausinti (atsargiai nuspausti audinio skiautele).
10. Laukiame kol išdžius. Išdžiūvus paveiksliukui, kraklė persišviečia per jį ir suteikia senumo įspūdį.
11. Sausą dekoruotą daiktą lakuojame specialiu dekupažiniu laku. Kuo daugiau sluoksnių tepsime (vis leidžiant išdžiūti) tuo labiau daiktas įgaus praeities atspalvio, atrodys kokybiškesnis.

Sėkmės darbe.

Be Sociable, Share!
Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį