Iš vilnos galime nusivelti puikius aksesuarus, batus, kepures, rankines, šalikus ir dar bala žino ką. Žinoma didesniems darbams tiek vilnos resursų, tiek darbo reikės įdėti kur kas daugiau nei veliant paprasčiausius karolius. Veliama šlapiuoju būdu. Tokius daiktus kaip rankinę, kepurę ar šlepetes galime velti paprasčiausiomis plokštumomis, kaip audinį, po to karpyti pagal pasirinktas iškarpas ir susiūti. Žinoma galima velti ir vientisą gaminį, tik tokiam darbui reikės daugiau Jūsų kantrybės.
Galima velti patiems, bet originalius batus, kepurę galime pasidaryti ir iš pirktų, jau suveltų veltinių, juos papuošiant sausojo vėlimo būdu, įveliant dekorą į gaminio paviršiaus vidų. Jums spręsti.

Reikalingos priemonės:

1. norimų spalvų vilna (čia jos reikės nemažai, priklausomai nuo darbo dydžio),
2. kartonas trafaretams,
3. muilas,
4. karštas vanduo,
5. polietilenas su oro burbuliukais,
6. bambukinis kilimėlis,
7. kočėlas.

Darbo eiga:

1. Tiek batus, tiek rankinę ar kepurę veliame ant iš storo kartono iškirptos dvigubai (ar dar daugiau, priklauso nuo mūsų vėlimo stiprumo ir kiek darbas susitrauks) didesnės vientisos formos-trafareto.

2. Ją užtiesiame polietilenu su burbuliukais.

3. Pradžioje vilną dedame vienoje pusėje gaminio, kaip ir kilimėliui. Dedame sluoksniais ir iškišant vilną už trafareto ribų.

4. Šlapiname karštu, muiluotu vandeniu ir triname rankomis. Galima velti ir su kočėlu.

5. Kai viena gaminio pusė šiek tiek apsivels, jos kraštus užlenkiame į kitą pusę trafareto.

6. Tą patį darome kitoje pusėje: dedame vilną, iškišame ją už trafareto ribų, tą išsikišusį kraštą užlenkiame į priešingą pusę. Vėl veliame.

7. Kai gaminys jau apsivelia, jis ima trauktis. Pats laikas ištraukti trafaretą, tačiau viduje paliekame polietileną. Į formos vidų galima įkišti daugiau polietileno formuojant formą.

8. Vėl veliame vis šlapindami karštu vandeniu, galime įsukti į bambukinį kilimėlį ir kočioti, kol gaminys susitrauks, taps kietas, nebetįs į kraštus.

9. Velti teks gan ilgai. Storis priklauso tik nuo dedamos vilnos sluoksnių, kuo jų daugiau, tuo gaminys storesnis.

Kepurėles galime velti ir ant trilitrinio stiklainio.
Rankinėms, vieną pusę galime nuvelti dvigubai platesnę, kad turėtume kuo užlenkti užsegimo kraštą.
Norint kepurę nusivelti su įvairiais išsikišimais, ragiukais… galime numatomoje vietoje dėti daugiau vilnos ir veliant visą gaminį iš karto formuoti norimas formas, tik tuomet veliant nei kočėlas, nei bambukinis kilimėlis nepadės, reiks velti ilgiau. Galima jau prie nuvelto gaminio prisiųti atskirai suveltus akcentus, arba juos privelti sausojo vėlimo būdu, naudojant specialias adatas.

Gražių kūrybinių idėjų ir kantrybės!

Be Sociable, Share!
Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį