Iš odos galime pasigaminti ir puikių aksesuarų. Vienas iš jų gamybos būdų-tūrinės formos išgavimas kaitinant formą. Tokiu būdu galime pasigaminti kelių sluoksnių apimtinę gėlės, geometrinę ar bet kokią kitą išradingą formą. Tokius aksesuarus galime panaudoti kaip segę, pakabutį ant kaklo, raktų, rankinės aksesuarą, plaukų, avalynės, drabužių dekorą, apyrankę… Yra dar begalė kitų išradingų panaudojimo galimybių, tik reikia patiems jas atrasti…
Reikalingos priemonės:
Reikalingos priemonės:
· kaitinimo plytelė, ji turi būti lygaus vientiso paviršiaus, ne spiralė,
· trafaretai (gali būti gėlės ar tiesiog geometrinių formų – po kelias vis mažėjančias formas,
· rašiklis,
· žirklės,
· natūralios odos atraižos,
· PVA lipalo (arba Moment, gali būti specialūs batų klijavimui skirti) klijai,
· teptukai klijams,
· žiogelis užsegimui,
· Papildomos priemonės : karoliukai papuošimui, klijuotė ar popierius stalui užtiesti, plaukų lakas formai užfiksuoti.
Darbo eiga:
1. Jei reikia iš kartono išsikerpame norimos formos trafaretą. Trafaretai reikalingi keli: pirmasis didžiausias, kiti vis mažesni. Darant trafaretą ar tiesiog išsikerpant formas iš odos reikia atsižvelgti į tai, kad formas kaitinant, jos šiek tiek sumažės-jas reikia pasidaryti sentimetru platesnes už įsivaizduojamą formą. Jei norime padaryti gėlė, mums reikės: vienos didesnės apie 8 cm. skersmens gėles trafareto; kitų mažesnių, apie 7-5 cm. skersmens žiedų, jų skaičius priklauso nuo to, kelių sluoksnių segę norime daryti; vieno 4 cm. skersmens ovalo, vieno 2 cm.skersmens ovalo.
2. Pagal trafaretus ( iš blogosios odos pusės) rašikliu apsibrėžiame ir išsikerpame iš natūralios odos 5-ias formas gėlei (gali būti ir bet kokia kita forma, pvz. vienas didelis, kiti mažesni ovalai): du skirtingo dydžio žiedai, 2-apskritimai skirtingo dydžio- viduriukams, 1-as ovalas žiogeliui pritvirtinti ( šios formos nekaitiname, joje įpjauname dvi skylutes, žiogeliui perkišti, ji klijuojama jau iškaitinus formą iš blogosios segės pusės), 2-dvi skirtingo dydžio gėlės formos.
3. Odos formas palaikome ant įkaitintos kaitinimo plytelės. Netrukus formų kampučiai ima riestis į plytelę.
4. Užsirietus kampučiams (riečias ta pusė, kuri guli ant kaitplytės – į ją),
formos viena ant kitos suklijuojamos, jų viduryje, teptuku patepant nedidelį kiekį klijų, kad neišsiteptų kraštai.
5. Iš blogosios pusės pritvirtinamas žiogelis užsegimui. Atsegtą žiogelio galvutę perkišame per iš anksto išsikirpto odos ovalo padarytas dvi skylutes ir užsegame. Visą blogąją jo pusę, ypač kraštelius ištepame klijais ir prispaudžiame prie segės blogosios pusės. Galima daryti ir pakabukui kilpelę: tuomet dar reikės prieš klijuojant ovalą su žiogeliu, prie segės blogosios pusės priklijuoti perlenktą juostelę, ant viršaus klijuoti ovalą su žiogeliu, ar tik ovalą (jei norime tik pakabučio).
6. segę galima papuošti savo sugalvotais elementais: juostelėmis, tiesiais, lenktais, iš odos karpytais elementais, karoliukais ir t.t.
7. Jei norime, segę galime padažyti temperos ar aniliniais dažais.
8. Išdžiūvusią segę nupurškiame plaukų laku, kad įgautų blizgesio ir sutvirtėtų.
Sėkmės kūryboje!
Spausdinti straipsnį
.