Spalvotos odos dirbiniai gali būti daromi iš natūralios ar dirbtinės spalvotos odos. Technika atliekama aplikacijos principu. Gali būti daromi įvairūs aksesuarai : diržai, apyrankės, auskarai, segės, dėklai akiniams, plunksninės, paveikslėliai ir t.t.

Reikalingos priemonės:

Popierius eskizams,
Kalkinis (permatomas) popierius iškarpoms,
Piešimo ir braižybos priemonės,
Kartonas pagrindui (gali būti nuo dėžučių),
Žirklės,
PVA (lipalo), arba Momento klijai,
Spalvotos odos (geriausiai natūralios) atraižos.

Darbo eiga:

Sumanomas eskizas, ant kartono nupiešiamas natūralaus dydžio daikto projektas, perkopijuojamas ant kalkinio popieriaus. Iš jo daromos iškarpos, taip pat, kaip ir siuvant drabužį. Apversta (iškirpta) iškarpa dedama ant norimos spalvotos odos blogosios pusės, apvedama, iškerpama. Pradėti klijuoti reikia nuo darbo fono. Gerai ištepus klijais kartoną, toje vietoje, kur klijuosime detalę, ją dedame gerąja odos puse į viršų ir gerai prispaudžiame. Lipalo klijai džiūsta ilgiau ir leidžia odą patemti, pakoreguoti piešinio kontūrus. Klijuoti odą galima keliais sluoksniais. Iš plonos odos galima padaryti raukšles. Kraštelius apklijuojame odos juostelėmis, arba apdažome specialiais, odai skirtais dažais.
Norint padaryti tūrinę formą, ją suklijuojame iš kartono sluoksnių, arba imame padarytą medinę formą. Ją apklijuojame tuo pat būdu.

Sėkmės kūryboje!

Be Sociable, Share!
Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį