,,decoupage“ – nuo žodžio „coupe“ iš prancūzų kalbos išvertus reikštų – “kirpti”
Dekupažas – dekoravimo technika, kai dekoruojamas objektas apklijuojamas popieriaus iškarpomis. Ši technika gali turėti įvairių variantų: dekoravimo vien iškarpomis, detalių tapymo, auksavimo, sendinimo ir pan. Jau dekoruotas daiktas dengiamas laku, kuris paslepia nelygumus ir iškilius popieriaus kraštus, o galutinis rezultatas panašus į tapybą. Tradicinėje technikoje dengiama apie 30 sluoksnių lako ir šlifuojama.

Viskas, kas susiję su dekoravimu popieriumi – servetėlės, popierius (dekupažinis, ryžinis, medžio ir t.t.), iškarpos iš žurnalų, laikraščių ir kt., koliažas, foto montažas ir k.t. – tai dekupažo dalis.

Dekoruoti galima daiktus iš įvairių medžiagų: medinius, stiklinius, plastikinius, keramiką ir t.t.

Šia technika ,,gražinami“ įvairūs objektai: stikliniai ar plastikiniai eglutės žaisliukai, dekoratyvios stiklinės ar keramikinės lėkštės, puodeliai, vazos, medinės papuošalų ar kitokios paskirties dėžutės, žvakidės, gėlių vazonai, paveikslų ar nuotraukų rėmeliai, detalės papuošalams (segėms, auskarams, vėriniams…), baldai. Tai puiki technika norint atnaujinti seniai nusibodusį namų rakandą. Kai kada, nenorint dėti iškarpų naudojama tik sendinimo efektas – kraklė.

Be Sociable, Share!
Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį