Tai tapybos technika, kurios rezultatas visiškai nenuspėjamas, savitas ir išskirtinis. Akvatušo technikoje dirbama ant popieriaus su guašo dažais, tušu ir viską nuplauname vandeniu.

Reikalingos priemonės:

Pieštukas,
Popierius eskizams,
Tapybai skirtas (geriausiai akvarelinis) popierius,
Balto guašo dažai,
Spalvoti guašo dažai,
Juodas tušas,
Teptukai,
Paletė (dažams maišyti),
Vanduo.

Darbo eiga:

Nusipiešiamas eskizas, pasididinamas ant tapybos lapo. Paletėje sumaišomas guašas su tušu, kuo daugiau dėsime guašo, tuo blankesnį toną gausime galutiniame darbe. Maišant baltą guašą su tušu-gausime pilkus tonus, spalvotą guašą su tušu-spalvinius tonus. Tušas šioje technikoje mums padeda užfiksuoti spalvą. Norint tamsių tonų-dengiame vien tušu, arba į jį tik šiek tiek įmaišome guašo. Spalvos šiame darbe bus neryškios.
Paletėje susimaišytą spalvą iš karto dengiame į piešinį. Spalvą dengiame tik vienu sluoksniu, nes tik jis įsigeria į lapą. Galima įvesti potėpių.
Darbas atrodys įdomesnis, jei naudosime daugiau tonų ( skirtingo ryškumo atspalvių).
Nutapytą darbą gerai išdžioviname. Vėliau švelniai nuplauname šaltame vandenyje, galima panaudoti minkštą kempinėlę. Plauti reikia atsargiai, kad nepažeistume popieriaus. Reikia pašalinti visą guašo sluoksnį. Piešinyje lieka tik tai, kas įsigėrė į popieriaus paviršių. Darbas išdžiovinamas .
Rezultatas kartais nustebina, kartais nuvilia, kartais pradžiugina, nes jį nuspėti sunku. Galime kontroliuoti tik tono ryškumą.
P. s. visi darbai, kuriuos piešiame popieriuje, rėminami didesniuose už darbą rėmeliuose su stiklu, jį paspartoujant (aplinkui įvedant kitą, dažniausiai toninį popierių).

Gerų rezultatų!

Be Sociable, Share!
Spausdinti straipsnį Spausdinti straipsnį